18.12– 24.12.2023 r.
sobota, 16 grudnia 2023 21:27

1. Dzisiaj III niedziela adwentu zwana niedzielą Gaudete. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. 17 grudnia rozpoczyna się druga część adwentu, której celem jest bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszam- na Roraty czyli Mszę Św. o Najświętszej Maryi Pannie ,będzie w tygodniu o godz.16.00,oprócz Poniedziałku, gdzie Roraty będą o godz. 7.00.Zapraszam dzieci z lampionami , będzie losowanie nagród i Dzieciątka Jezus,dla najbardziej wytrwałych nagroda niespodzianka. W Niedzielę za tydzień Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. Zapraszam na Pasterkę o godz.24.00 w int. Parafian i Naszych Rodzin. Mszę w nocy poprzedzi wspólne czuwanie przy szopce prowadzone przez młodzież z naszej parafii o godz.23.30. W uroczystość Narodzenia Pańskiego Msza św. o godz. 24.00; 8.30; 10.30; 16.00.

2. Caritas prowadzi akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom-są do nabycia świece tylko już Mała-9zł. Można także nabyć opłatki na stół wigilijny . W przedsionku kościoła jest kosz Dar Serca –można składać dary na paczkę świąteczną dla potrzebujących naszej parafii do czwartku.

3. Codzienny Różaniec w int. naszej parafii pół godziny przed Mszą św. W środę po Mszy Świętej Nowenna do M.B.. Nieustającej Pomocy. Czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź Święta codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

4. Bóg zapłać za składane ofiary na cele parafialne i kościelne. Rodzinie Kapuścińskich-200zł;

5. Jest prasa Katolicka;

6. Paniom za posprzątanie kościoła i układanie kwiatów-Bóg zapłać. Środa po Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego. Sobota o godz. 10.30 zbiórka Ministrantów-zapraszam. W linku aktualności na stronie internetowej parafii są zdjęcia projektu remontu Kościoła. W czwartek o godz.18.00 zapraszam Panie i Panów do pomocy w przygotowaniu wystroju Kościoła na Święta Bożego Narodzenia. Do wieczności Bóg powołał śp.zm. Grażyna Michniewska i Dariusz Wójcik -wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.................

7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych. Gościom i Parafianom życzę radosnej niedzieli i dobrego nowego tygodnia -niech nam Bóg błogosławi -Szczęść Boże.