RÓŻE RÓŻAŃCOWE
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 maja 2010 19:33

Żywy Różaniec – międzynarodowy ruch religijny założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot. Ma charakter modlitewny, a jego celem jest wspomaganie misji.

    W naszej Parafii Koło Różańca Świętego zostało założone w 1993r. We wrześniu 2008r. obchodzone było bardzo uroczyście 15-lecie założenia Róż Różańcowych.Podczas mszy świętej został wyeksponowany różaniec w dekoracji przed ołtarzem.Wszystkie członkinie otrzymały różańce od księdza w miłej atmosferze przy poczęstunku.

Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej różą. Każda osoba z róży przez miesiąc odmawia jedną z tajemnic różańcowych. Pierwotnie róża liczyła 15 osób, obecnie zaś – po modyfikacji Różańca przez Jana Pawła II – 20 osób. W każdą pierwszą niedziele miesiąca po drugiej mszy świętej w ich intencji, członkinie spotykają się z księdzem i rozmawiają na tematy dotycząc bieżących spraw, ze wskazaniem na modlitwę wszystkich o powołania do kapłaństwa, duchową adopcję, za księży, (wybranego), za szybką beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II, o jedność chrześcijan i inne.

 Żywy Różaniecmiędzynarodowy ruch religijny założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot. Ma charakter modlitewny, a jego celem jest wspomaganie misji.

Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej różą. Każda osoba z róży przez miesiąc odmawia jedną z tajemnic różańcowych. Pierwotnie róża liczyła 15 osób, obecnie zaś – po modyfikacji Różańca przez Jana Pawła II – 20 osób.

Poprawiony: niedziela, 10 stycznia 2021 10:51
 
stat4u