08.07– 14.07.2024 r.
sobota, 06 lipca 2024 21:05

1. Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła-.W czwartek przypada święto św. Benedykta, patrona Europy. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego kontynentu. Festiwal Życia w Kokotku odbędzie się w dniach 8-14 lipca 2024 r Szczegółowe informacje na stronie festiwalzycia.pl Dożynki diecezjalne. Tegoroczne dożynki diecezjalne (z powiatem olkuskim i gm. Wolbrom) odbędą się 18 sierpnia w parafii pw. św. Marii Magdaleny w Gołaczewach Wieńce można zgłaszać do dnia 22 lipca br. na adres mailowy Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom - do p. Karoliny Misztal: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Nasze Parafialne dożynki będą we Wrześniu. Zapraszamy na XXXIII Sosnowiecką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę pod hasłem „Nieustannie się módlcie” (1 Tes 5, 17). Pielgrzymka odbywa się w dwóch terminach: 9-13 sierpnia: Olkusz – Częstochowa 23-25 sierpnia: Będzin – Częstochowa

2. Codzienny Różaniec w int. naszej parafii pół godziny przed Mszą św. W środę po Mszy Świętej Nowenna do M.B.. Nieustającej Pomocy. Czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek po Mszy Św. Koronka do Miłosierdzia Bożego .Spowiedź Święta codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.

4.Jest prasa katolicka zachęcam do czytania.

5. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne i kościelne; Rodzinie Bromblik z ul.Konopnickiej-200zł;Wilczyńskich z ul.Bocznej-100zł;Piwowarczyk-100zł;Chorzy z racji I Soboty Miesiąca-300zł;

6.Jak co roku będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego- możliwość złożenia tego złomu będzie od 16.07.2024 do 23 lipca przy kontenerach PCK na parkingu. Gratulacje dla P.Łukasza za zdobycie złotego medalu w Górskich Mistrzostwach Polski w Polanicy Zdroju.

7.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych. Gościom i Parafianom życzę radosnej niedzieli i dobrego nowego tygodnia a dla wypoczywających miłych wakacji-niech nam Bóg błogosławi -Szczęść Boże.

01.07– 07.07.2024 r.
niedziela, 30 czerwca 2024 08:44

1. Dzisiaj XIII Niedziela Zwykła-W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 15.00-Koronka do Bożego Miłosierdzia, spowiedź św.i nabożeństwo wynagradzające do NSPJ. W I sobotę odwiedziny chorych od godz.7.00. Nabożeństwo Fatimskie będzie w sobotę o godz.17.00.Zapraszam

5. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne i kościelne;

6.Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych. Gościom i Parafianom życzę radosnej niedzieli i dobrego nowego tygodnia a dla wypoczywających miłych wakacji-niech nam Bóg błogosławi -Szczęść Boże.

24.06– 30.06.2024 r.
niedziela, 23 czerwca 2024 08:33

1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła-Dzień Ojca składamy najlepsze życzenia Trwa miesiąc czerwiec poświęcony oddawaniu czci NSPJ.Zapraszam do udziału w nabożeństwie do NSPJ. W sobotę (29.06.2024) uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Taca jest przeznaczona na wsparcie Stolicy Apostolskiej, tzw. świętopietrze-To także dzień imienin ks. bpa Piotra Skuchy. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta, aby Pan Bóg darzył go obficie swoim błogosławieństwem

4.Jest prasa katolicka zachęcam do czytania.

5. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne i kościelne;z racji III Niedzieli Miesiąca-1420zł; Gratulacje dla OSP Wiesiółka za zajęcie II miejsca w Zawodach Gminnych i dla P.Łukasza za zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Polski na 10km.

17.06– 23.06.2024 r.
niedziela, 16 czerwca 2024 10:03

1. Dzisiaj XI Niedziela Zwykła.Trwa miesiąc czerwiec poświęcony oddawaniu czci NSPJ.Zapraszam do udziału w nabożeństwie do NSPJ. Ingres Biskupa Sosnowieckiego Artura Ważnego do Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu odbędzie się 22 czerwca 2024 r. o godz. 12:00. Uroczystość ingresu będzie połączona z diecezjalnymi obchodami jubileuszu 25-lecia wizyty Jana Pawła II w Sosnowcu. Uroczystość będzie transmitowana na ogólnopolskim paśmie TVP 3.

3. Pani Halinie za posprzątanie kościoła, a Pani Jadwidze za układanie kwiatów Bóg zapłać. Panu Markowi za wykoszenie trawy wokół kościoła. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty.

5. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne i kościelne;

6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych. Gościom i Parafianom życzę radosnej niedzieli i dobrego nowego tygodnia - niech nam Bóg błogosławi -Szczęść Boże.

10.06– 16.06.2024 r.
niedziela, 09 czerwca 2024 07:10

1. Dzisiaj X Niedziela Zwykła.Trwa miesiąc czerwiec poświęcony oddawaniu czci NSPJ.Zapraszam do udziału w nabożeństwie do NSPJ. Bóg zapłać za przygotowanie oktawy Bożego Ciała,procesji do czterech ołtarzy na placu kościelnym Wszystkim Parafianom, za kwiaty i wszelkie dobro,Dzieciom sypiącym kwiaty, Ministrantom P.Organiście. W piątek, 14 czerwca przypada 25 rocznica wizyta Jana Pawła II w Sosnowcu i 54 rocznica święceń kapłańskich ks. bpa Piotra Skuchy -Wypraszajmy dla Jubilata potrzebne łaski, aby Pan Bóg błogosławił .

3. Do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy-400zł;Na Misje Dzieci I Komunijne złożyły-700zł;

4. Pani Halinie za posprzątanie kościoła, a Pani Jadwidze za układanie kwiatów Bóg zapłać. Jest prasa katolicka zachęcam do czytania.

5. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele parafialne i kościelne;Paniom; Monika Kunikowska-100zł;Nina Boiko-100zł; Do wieczności Bóg powołał śp.zm. Renata Kryk-Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.................................................... Sobota 15.06.2024 godz.11.00 zbiórka Ministrantów i Kandydatów.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>