Ogłoszenia Parafialne
17.06.2018 r. - XI Niedziela Zwykła
niedziela, 17 czerwca 2018 09:13
1. Dziś XI Niedziela Zwykła.

2. W liturgii tego tygodnia przypada:
–    w czwartek – wspomn. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

3. Jutro przypada 29 r. święceń kapłańskich ks. Bpa Grzegorza Kaszaka.

4. W czwartek o godz. 8.15 będzie Msza św. z podziękowaniem za wszelkie dobro i z prośbą o Boże błog. dla uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców Szkoły Podstawowej w Wysokiej z racji zakończenia Roku Szkolnego. Przed rozpoczęciem Mszy św. dzieci będą miały okazję do spowiedzi przed wakacjami. Proszę rodziców o dopilnowanie tej ważnej sprawy.

5. Spotkanie Koła Biblijnego w środę po Mszy św.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, dlatego dzień później, w poniedziałek 25.06 o 17.00 będzie Msza św. zbiorowa w int. noszących imię Jan, zarówno za żyjących jak i za zmarłych. Intencje można zamawiać w zakrystii lub w kancelarii.

7. Codzienny Różaniec w int. naszej parafii pół godziny przed Mszą św. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone szczególnie na potrzeby naszej parafii.

9. Karty zgłoszenia na wakacyjny wyjazd w góry i do Zakopanego można zabierać w zakrystii i po wypełnieniu należy je oddać, dokonując w ten sposób zapisu. Proszę do następnej niedzieli o zwrot wypełnionych kart.

10. Zachęcam rodziców z małymi dziećmi do korzystania z tzw. kącika dla dzieci w pomieszczeniu przed zakrystią, a drzwi boczne będą otwarte zawsze.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki NMP, a Gościom i Parafianom radosnego przeżywania nowego tygodnia.
 
 
10.06.2018 r. - X Niedziela Zwykła
niedziela, 10 czerwca 2018 11:46
1. Dziś X Niedziela Zwykła.

2. W liturgii tego tygodnia przypada:
–    w poniedziałek – wspomn. św. Barnaby, Apostoła
–    w środę – wspomn. św. Antoniego z Padwy – kapłana i Doktora Kościoła
–    w czwartek – wspomn. bł. Michała Kozala – Biskupa i Męczennika, jest to również 48 r. święceń kapłańskich Ks. Bpa Piotra Skuchy

3. 16 czerwca o godz. 17:00 na Placu Papieskim pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka zostania odprawiona uroczysta Msza Św. upamiętniająca wizytę św. Jana Pawła II w Sosnowcu. Z racji 100 rocznicy odzyskania niepodległości po Mszy Świętej będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Całość zwieńczy specjalny koncert Piotra Rubika "WOLNOŚĆ, MIŁOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ", z udziałem solistów, chóru i orkiestry symfonicznej.

4. Spotkanie Koła Biblijnego w środę po Mszy św.

5. W piątek o godz. 18.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, w tym tygodniu będzie to spotkanie pokutne połączone ze spowiedzią w związku z zakończeniem roku szkolnego.

6.Próba dla scholi dzieci w sobotę o 11.00, a dla młodzieży o 15.00.

7. Codzienny Różaniec w int. naszej parafii pół godziny przed Mszą św. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. Od początku czerwca trwają tradycyjne nabożeństwa ku czci NSPJ ze śpiewem Litanii. Początek zawsze po Mszy św. popołudniowej.

9. Karty zgłoszenia na wakacyjny wyjazd w góry i do Zakopanego można zabierać w zakrystii i po wypełnieniu należy je oddać, dokonując w ten sposób zapisu. Proszę do następnej niedzieli o zwrot wypełnionych kart.

10. Zachęcam rodziców z małymi dziećmi do korzystania z tzw. kącika dla dzieci w pomieszczeniu przed zakrystią, a drzwi boczne będą otwarte zawsze.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki NMP, a Gościom i Parafianom radosnego przeżywania nowego tygodnia.
 
 
03.06.2018 r. - IX Niedziela Zwykła
niedziela, 03 czerwca 2018 09:13
1. Dziś IX Niedziela Zwykła. Jest to w całej Polsce Święto Dziękczynienia za Opatrzność Bożą nad nami i naszą Ojczyzną. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej za którą serdecznie dziękuję.

2. W liturgii tego tygodnia przypada:
–    we wtorek – wspomn. św. Bonifacego Biskupa i Męczennika
–    w piątek – uroczystość NSPJ
–    w sobotę – wspomn. Niepokalanego Serca NMP

3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Zapraszam całą asystę, ministrantów, lektorów, dzieci sypiące kwiatki, Żywy Różaniec, KGW i OSP z Wiesiółki, by godnie uczcić Jezusa Eucharystycznego. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów i niespodzianka dla dzieci. Zapraszam.

4. W piątek przypada Uroczystość NSPJ – to tytuł naszej parafii. Msze św. będą o godz. 8.30 i 17.00.

5. W sobotę wyruszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 5.30 Pozostały cztery wolne miejsca, warto skorzystać.

6. Codzienny Różaniec w int. naszej parafii pół godziny przed Mszą św. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Od czwartku trwają tradycyjne nabożeństwa ku czci NSPJ ze śpiewem Litanii. Początek zawsze po Mszy św. popołudniowej.

8. Próba dla scholi dzieci w sobotę o 11.00, a dla młodzieży o 15.00.

9. Karty zgłoszenia na wakacyjny wyjazd w góry i do Zakopanego można zabierać w zakrystii i po wypełnieniu należy je oddać, dokonując w ten sposób zapisu.

10. Od dzisiaj rodzice z małymi dziećmi mogą skorzystać z tzw. kącika dla dzieci w pomieszczeniu przed zakrystią, a drzwi boczne będą otwarte zawsze.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego.
 
 
27.05.2018 r. - Niedziela Trójcy Przenajświętszej
niedziela, 27 maja 2018 09:48
1. Dziś Niedziela Trójcy Przenajświętszej.

2. W liturgii tego tygodnia przypada:
–    we wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
–    w piątek – wspomn. św. Justyna męczennika

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Po sumie o godz. 10.30 wyruszy procesja do Czterech Ołtarzy trasą w kierunku Wiesiółki, by powrócić ul. Konopnickiej do krzyża gdzie będzie zakończenie. Proszę o przygotowanie ołtarzy zgodnie ze zwyczajem poprzednich lat. Na procesję zapraszam OSP z Wiesiółki, Koło Gospodyń Wiejskich, wszystkie Koła Różańcowe, lektorów, ministrantów, schole, całą asystę, dzieci sypiące kwiatki i wszystkich parafian, by oddać należną cześć Chrystusowi Eucharystycznemu. Próba dla dzieci kl. 4,3,2 i młodszych – sypiących kwiatki będzie w środę o 17.45.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., a w piątek podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu od 16.00-17.00. Proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych i tych, które obchodziły Rocznicę I Komunii św. o dopilnowanie dzieci, by skorzystały z okazji spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej na I Piatek.

5. W sobotę od godz. 7.00 odwiedzę chorych z Komunią św., a o 20.00 zapraszam na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Pamiętajmy o świecach.

6. Codzienny Różaniec w int. naszej parafii pół godziny przed Mszą św. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Do czwartku trwają tradycyjne nabożeństwa ku czci NMP ze śpiewem Litanii Loretańskiej zwane majówkami, a od piątku 01 czerwca śpiewać będziemy Litanię do NSPJ. Początek zawsze po Mszy św. popołudniowej. Zachęcam do śpiewu Litanii przy krzyżach czy figurach przydrożnych.

8. Próba dla scholii dzieci w sobotę o 11.00, a dla młodzieży o 15.00.

9. 09 czerwca (tj. sobota) udamy się z pielgrzymką do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu z racji trwającego Roku św. Józefa, by jemu polecać naszą parafię i nasze rodziny. Zapisy trwają w zakrystii lub kancelarii. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

10. Karty zgłoszenia na wakacyjny wyjazd w góry i do Zakopanego można zabierać w zakrystii i po wypełnieniu należy je oddać, dokonując w ten sposób zapisu.

11. Od przyszłej niedzieli rodzice z małymi dziećmi będą mogli skorzystać z tzw. kącika dla dzieci w pomieszczeniu przed zakrystią, a drzwi boczne będą otwarte zawsze.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki NMP, a Gościom i Parafianom radosnego przeżywania nowego tygodnia.
Poprawiony: niedziela, 27 maja 2018 09:50
 
20.05.2018 r. - Niedziela Zesłania Ducha Świętego
niedziela, 20 maja 2018 20:18
1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego.

2. W liturgii tego tygodnia przypada:
–    w poniedziałek – jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” czyli święto NMP Matki Kościoła.  Msze św. będą o godz. 08.30 i 17.00
–    w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
–    w sobotę – wspomn. św. Filipa Nereusza.

3. Dziękuję za udział w dzisiejszym odpuście: za przewodniczenie i wygłoszone Słowo Boże ks. Pawłowi z Jaworzna, kapłanom z naszego dekanatu, OSP z Wiesiółki wraz z pocztem sztandarowym, Kołu Gospodyń Wiejskich z Wiesiółki, całej asyście, ministrantom i lektorom, dzieciom sypiącym kwiatki oraz na końcu, żeby podkreślić dziękuję za piękny śpiew chórowi z mojej rodzinnej par. Mstów..

4. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci, które dziś mają  I Rocznicę Komunii św. za piękne posprzątanie terenu wokół kościoła i przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość. Szczególnie dziękuję p. Emanueli Szkleniarz, Paulinie Siudak i Karolinie Bereda oraz p. Henrykowi Zakrzewskiemu i Adamowi Starkowi.

5. 31 maja w czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjna procesja w tym roku przejdzie z kościoła w kierunku Wiesiółki i wróci ul. Konopnickiej i Mickiewicza do krzyża na skrzyżowaniu, gdzie będzie zakończenie. Proszę o przygotowanie ołtarzy zgodnie ze zwyczajem poprzednich lat.

6. W przyszłą niedzielę mija czas spowiedzi wielkanocnej, żeby zadośćuczynić przykazaniu okazja do skorzystania z tego sakramentu codziennie przed Mszą św.

7. Codzienny Różaniec w int. naszej parafii pół godziny przed Mszą św. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. Spotkanie Koła Biblijnego w środę po Mszy św. z godz. 17.00, a spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w piątek o 18.00.

9. Trwają tradycyjne nabożeństwa ku czci NMP ze śpiewem Litanii Loretańskiej zwane majówkami. Początek zawsze po Mszy św. popołudniowej. Zachęcam do śpiewu Litanii przy krzyżach czy figurach przydrożnych.

10. Próba dla scholii dzieci w sobotę o 11.00, a dla młodzieży o 15.00.

11. 09 czerwca (tj. sobota) udamy się z pielgrzymką do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu z racji trwającego Roku św. Józefa, by jemu polecać naszą parafię i nasze rodziny. Zapisy trwają w zakrystii lub kancelarii. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc.

12. Karty zgłoszenia na wakacyjny wyjazd w góry i do Zakopanego można zabierać w zakrystii i po wypełnieniu należy je oddać, dokonując w ten sposób zapisu.

13.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki NMP, a Gościom i Parafianom radosnego przeżywania nowego tygodnia.
 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 9

Szukaj

STATYSTYKA

Odsłon : 151965
stat4u