Ogłoszenia Parafialne
14.01.2018 r. – II Niedziela Zwykła
niedziela, 14 stycznia 2018 22:10
1. W liturgii tego tygodnia:
- w środę wspomnienie św. Antoniego, opata
- w piątek wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa


2. W dniach od 18-25 stycznia będziemy przeżywali Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – aby wszyscy uczniowie Chrystusa tworzyli „jedną owczarnię i mieli jednego Pasterza”.

3. Codzienny Różaniec w int. naszej parafii pół godziny przed Mszą św. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św.

4. Spotkanie Koła Biblijnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej.

5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania będzie w piątek o godz. 18.00.

6. Ministranci i kandydaci na ministrantów mają spotkanie w sobotę o godz. 11.00.

7. Schola ma próbę w sobotę o godz. 11.00. Zapraszam wszystkie nowe osoby.

8. W tym tygodniu zakończenie kolędy.

Poniedziałek – 15.01
Od godz. 14.00 – ul. Szeroka, ul. Krótka i ul. Paderewskiego
Wtorek – 16.01
Od godz. 14.00 – ul. Robotnicza 2,4 i 5
Z różnych powodów w niektórych rodzinach nie odbyła się kolęda. Jeżeli ktoś ma życzenie to proszę o indywidualny kontakt w zakrystii lub kancelarii i umówimy konkretny dzień i godzinę na wizytę duszpasterską


9. Serdecznie dziękuję p. Pawłowi Kaladze za wykonanie i ufundowanie banerów znajdujących się przed kościołem, które przedstawiają tematy bieżącego roku duszpasterskiego poświęcone Duchowi Świętemu oraz osobom św. Józefa i św. Stanisława Kostki patronów tego roku.

10. Święty Michale Archaniele…

11. Życzę wszystkim dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi
 
 
07.01.2018 r. – Święto Chrztu Pańskiego
niedziela, 07 stycznia 2018 19:39
1. Dziś święto Chrztu Pańskiego. W nabożeństwie wobec Chrystusa Eucharystycznego wyrazimy naszą wdzięczność za dar synostwa Bożego w nas. Dzisiejsze święto kończy okres Bożego Narodzenia, ale tradycyjnie zachowamy charakter kolędowania do 02 lutego.

2. W liturgii tego tygodnia:
- w sobotę wspomnienie św. Hilarego biskupa

3. Codzienny Różaniec w intencji naszej parafii o godz. 16.35

4. W tym tygodniu dalszy ciąg kolędy.
Porządek kolędy: 

Poniedziałek – 08.01
Od godz. 9.00 – ul. Kościuszki – I cz. od Ciągowic – p. Cicheckich(sklep)

Wtorek – 09.01
Od godz. 9.00 – ul. Kościuszki – II cz.

Środa – 10.01
Od godz. 15.00 – ul. Kościuszki – III cz.,  ul. Słoneczna 

Czwartek – 11.01
Od godz. 15.00 – ul. Parkowa 1-6

Piątek – 12.01
Od godz. 15.00 – ul. Boczna i ul. Dolna

Sobota – 13.01
Od godz. 09.00 – ul. Żeromskiego, ul. Nowa, i ul. Konopnickiej

Następny tydzień:
Poniedziałek – 15.01
Od godz. 14.00 – ul. Szeroka, ul. Krótka i ul. Paderewskiego

Wtorek – 16.01
Od godz. 14.00 – ul. Robotnicza


5. Święty Michale Archaniele…

6. Życzę wszystkim dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi
 
 
31.12.2017 r. – Święto Św. Rodziny
niedziela, 31 grudnia 2017 10:31
1. Dziś święto św. Rodziny i jednocześnie zakończenie Starego Roku. W nabożeństwie wobec Chrystusa Eucharystycznego wyrazimy naszą wdzięczność za miniony czas i poprosimy o błogosławieństwo na to, co przed nami.

2. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św. jak w każdą niedzielę.

3. W liturgii tego tygodnia:
- we wtorek wspomn. św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjansu
- w sobotę urocz. Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli – Msze św. jak w niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Przed Mszą św. w przedsionku będzie można nabyć sobie kredę i kadzidło w małych opakowaniach, by oznaczyć nasze domy na znak przyjęcia Chrystusa. Na każdej Mszy św. kreda i kadzidło zostaną poświęcone. Jest to dzień modlitw w intencji misji. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a następnie Msza św. z Komunią św. wynagradzającą. Od 16.00 będzie okazja do spowiedzi.

5. Codzienny Różaniec w intencji naszej parafii o godz. 16.35, Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w środę, a Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek.

6. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia.

7. Od wtorku do piątku dalszy ciąg kolędy.

8. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem.

9. Święty Michale Archaniele…

10. Życzę wszystkim dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.
 
 
24.12.2017 – IV Niedziela Adwentu
niedziela, 24 grudnia 2017 15:23
1. Dziś IV Niedziela Adwentu. Jest to jednocześnie dzień Wigilii. Mimo niedzieli starajmy się zachować postny charakter tego dnia, jak nakazuje polska tradycja. Gdy zasiądziemy za stołem pamiętajmy o wspólnej modlitwie rodzinnej, łamaniu opłatkiem i życzeniach ze wszystkimi oraz śpiewie kolęd. Zachowajmy abstynencję od alkoholu. Nikomu to nie zaszkodzi, a pomoże. Dziś nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, a będzie o 12.00. Opłatki na nasz stół wigilijny można nabyć jeszcze w zakrystii. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. Taca o północy przeznaczona jest – jak co roku – na Fundusz Życia.

2. Jutro Boże Narodzenie. Msze św. będą o godz. 8.30, 10.30 i 12.00, a w drugi dzień świąt w św. Szczepana 8.30, 10.30 i 13.00.

3. W liturgii tego tygodnia:
- w środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty
- w czwartek święto św. Młodzianków, męczenników
- w niedzielę za tydzień święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa


4. Jest już gotowy projekt naszego nowego ołtarza, ambony i chrzcielnicy. Można go zobaczyć w przedsionku kościoła. Projekt wraz z rysunkiem technicznym dla wykonawcy kosztował 3000 zł. Są też ukończone prace związane z instalacją sprzętu do wyświetlania tekstów i obrazów. Telewizor 58 calowy, laptop dla p. Organisty i podłączenie głosu p. Organisty do ogólno kościelnego nagłośnienia oraz nowy mikrofon. Całość kosztuje 9850 zł. W związku z tymi inwestycjami będziemy powoli składali pieniądze by wypłacić wykonawcom przeznaczając ofiary z jednej niedzieli w miesiącu na te cele.

5. Serdecznie dziękuję panom Piotrowi Mazankowi i Pawłowi Szeremecie – strażakom z Wiesiółki za przywiezienie choinek do dekoracji naszej świątyni, a paniom Henryce i Jadwidze oraz panom Dariuszom, Edwardowi, Adamowi, Henrykowi i Piotrowi za zbudowanie szopkii Bożonarodzeniowej.

6. W zakrystii jest jeszcze parę świec wigilijnych i są także opłatki, gdyby ktoś jeszcze potrzebował.

7. Zbierana żywność i odzież przez ostanie 2 tygodnie została już dostarczona do 17 rodzin naszej parafii. Wszystkim – młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas i ofiarodawcom – serdecznie dziękuję.

8. W piątek 29.12 Koła Żywego Różańca oraz Koło Biblijne będą miały spotkanie opłatkowe. Zapraszam najpierw na Mszę św. o 17.00 a następnie do salki katechetycznej.

9. Na uroczystość Bożego Narodzenia i św. Szczepana i ostatnią niedzielę roku są jeszcze wolne intencje Mszy św. Można sobie zamówić, gdyż często pytają Państwo o terminy niedzielne czy świąteczne.

10. Tygodnik „Niedziela” jako świąteczny numer z płytą Arki Noego kosztuje dziś 10 zł.

11. Od najbliższej środy rozpoczyna się wizyta duszpasterska zwana kolędą. Chciałem prosić, aby potraktować to spotkanie jako okazję do przede wszystkim wspólnej modlitwy w intencji rodziny i domowników, poznania się i rozmowy na tematy naszych relacji z P. Bogiem i miejsca w Kościele. Będę wdzięczny również za wszelkie uwagi nt. naszej parafii, duszpasterstwa i rozpoczętych inwestycji. Ofiary składane przy okazji kolędy będą również przeznaczone na wypłacenie należności za telewizor i cały sprzęt do wyświetlania, a na wiosnę na budowę ołtarza.

12.
Święty Michale Archaniele…

13. Życzę wszystkim dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.
 
 
17.12.2017 r. – III Niedziela Adwentu
niedziela, 17 grudnia 2017 10:46
 1. Dziś III Niedziela Adwentu.

2. Przez Roraty przygotowujemy się do Bożego Narodzenia. Ze względu na rekolekcje i spowiedź w dekanacie tradycyjne Roraty będą w tym tygodniu tylko czwartek i w piątek. W piątek zakończenie i nagrody dla dzieci, które zbierały obrazki na swoje plansze.

3. Okazja do spowiedzi przed świętami będzie jeszcze w czwartek, piątek i w sobotę od godz. 16.30, pół godziny przed Mszą św. Zachęcam do skorzystania, by pojednanym z Bogiem przeżyć czas świąt.

4. Za tydzień IV Niedziela Adwentu. Jest to jednocześnie dzień Wigilii. Mimo niedzieli zachowajmy postny charakter tego dnia, jak nakazuje polska tradycja. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00, a będzie o 12.00.

5. Ministrantów i kandydatów na ministrantów oraz scholę zapraszam na  spotkanie opłatkowe w piątek po Roratach.

6. Jest już gotowy projekt naszego nowego ołtarza, ambony i chrzcielnicy. Można go będzie zobaczyć za tydzień na planszy w przedsionku kościoła. Projekt wraz z rysunkiem technicznym dla wykonawcy kosztował 3000 zł. Są też na ukończeniu prace związane z instalacją sprzętu do wyświetlania tekstów i obrazów. Sprzęt będzie gotowy jeszcze przed świętami. W związku z tymi pracami ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę są w szczególny sposób przeznaczone na te inwestycje naszej parafii.

7. Opłatki na nasz stół wigilijny można nabyć w zakrystii.

8. W zakrystii są, jak co roku, świece wigilijne. Małe po 6 zł., a duże po 15 zł.

9. Wraz ze szkolnym Kołem Caritas organizujemy zbiórkę żywności i dobrej zimowej odzieży dla rodzin, czy osób naszej parafii, którym jest ciężko.  Młodzież będzie to odbierała w przedsionku kościoła i odpowiednio segregowała jeszcze tylko dzisiaj, by następnie po niedzieli dostarczyć do konkretnych osób. Już teraz wszystkim – i młodzieży i ofiarodawcom – serdecznie dziękuję.

10. Dzieci ze scholii i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich dzisiaj przed kościołem rozprowadzają odpowiednio stroiki bożonarodzeniowe oraz słodkości własnego wypieku i proszą by zainteresować się ich wyrobami.

11. W zakrystii można zapisać chorych, których odwiedzę z Komunią św. w sobotę od godz. 7.00.

12. Na uroczystość Bożego Narodzenia i św. Szczepana i ostatnią niedzielę roku są jeszcze wolne intencje Mszy św. Można sobie zamówić, gdyż często pytają Państwo o terminy niedzielne czy świąteczne.

13.  Święty Michale Archaniele…

14. Życzę wszystkim dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

Szukaj

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

STATYSTYKA

Odsłon : 143757
stat4u