Ogłoszenia Parafialne
16.09.2018 r. – XXIV Niedziela Zwykła
niedziela, 16 września 2018 10:45
1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła.

2. W Liturgii tego tygodnia:
- w wtorek – święto św. Stanisława Kostki
- w czwartek – wspomn. św. Andrzeja i Pawła – męczenników
- w piątek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

3. Spotkanie Koła Biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej.

4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w piątek o godz. 18.00. Będzie ono poprzedzone spowiedzią w związku z początkiem roku szkolnego. Zachęcam również młodzież ponadgimnazjalną do skorzystania z sakramentu pojednania.  Początek spowiedzi o 17.30.

5. Zapraszam przed każdą Mszą św. w tygodniu na wspólny Różaniec w intencji naszej parafii i naszych rodzin, a w środę nowenna do NMP Nieust. Pomocy, w piątek zaś Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Cztery obrazy mające zdobić ściany naszego kościoła zostały już zarezerwowane. Do wyboru pozostały jeszcze – Brata Alberta, Rafała Kalinowskiego, Jerzego Popiełuszki i Stanisława Kostki. Mile widziani fundatorzy z upamiętnieniem imion i nazwisk dla potomnych.

7. Dziękuję za ofiary złożone dziś na inwestycje naszej parafii, a także na sprzątanie kościoła.

8. Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej w Piekarach Śl. Już  w najbliższą sobotę 22 września. To już ostatni dzwonek żeby się zapisać. Wyjazd będzie z parkingu przed kościołem o godz. 8.00.

9. Życzę wszystkim dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.
 
 
09.09.2018 r. – XXIII Niedziela Zwykła
niedziela, 09 września 2018 10:33
1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła.

2. W Liturgii tego tygodnia:
- w czwartek – wspomn. św. Jana Chryzostoma – Biskupa i Doktora Kościoła
- w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msza św. zostanie poprzedzona nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 16.30
- w sobotę – wspomn. NMP Bolesnej

3. Spotkanie Koła Biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej.

4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w piątek o godz. 18.00.

5. Ministrantów i kandydatów zapraszam na zbiórkę w sobotę na godz. 10.00.

6. Zapraszam przed każdą Mszą św. w tygodniu na wspólny Różaniec w intencji naszej parafii i naszych rodzin, a w środę nowenna do NMP Nieust. Pomocy, w piątek zaś Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Jest zbudowany ołtarz, ambona i chrzcielnica, które zostaną poświęcone 28.10 podczas wizytacji Ks. B-pa Grzegorza, na tę okoliczność przygotujemy świątynię i obejście kościoła, ale stokroć ważniejsze jest przygotowanie nas jako ludzi ochrzczonych – uczniów Chrystusa. Dlatego już dziś informuję, że przez  trzy dni poprzedzające wizytację odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne prowadzone przez wspólnotę młodych ludzi z Przegini i ks. Mirosława Toszę ze wspólnoty Betlejem z Jaworzna.
Plany na przyszłość: obrazy w kościele – św. Jan Paweł II i Faustyna – Brat Albert i Rafał Kalinowski – Maksymilian Kolbe i Jerzy Popiełuszko – Stanisław Kostka i Karolina Kózkówna. Mile widziani fundatorzy z upamiętnieniem imion i nazwisk dla potomnych. Na wiosnę kostka brukowa wokół kościoła.

8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są szczególnie przeznaczone na inwestycje naszej parafii. Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła.

9. Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej w Piekarach Śl. w sobotę 22 września. Można się zapisywać w zakrystii lub kancelarii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

10. Zapowiedzi przedślubne: Marta Trybuś p. zam. w Jaworznie, par. NMP Nieust. Pomocy i Karol Zadworny k. zam w Wiesiółce par. tut. - zapowiedź II.

11. Życzę wszystkim dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.
 
 
02.09.2018 r. – XXII Niedziela Zwykła
sobota, 01 września 2018 22:43
1. Dziś XXII Niedziela Zwykła.

2. W Liturgii tego tygodnia:
- w poniedziałek – wspomn. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła, dzień imienin ks. Bpa Grzegorza Kaszaka
- w sobotę – święto Narodzenia NMP. Na Mszy św. o godz. 8.30 dokonamy obrzędu poświęcenia ziarna siewnego i nasion.

3. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Pomóżmy dzieciom i młodzieży wejść w ten nowy czas z Bożym Błogosławieństwem. Msza św. jutro o godz. 8.00. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników naszej szkoły na uroczyste rozpoczęcie w kościele, a następnie w imieniu Pani Dyrektor na godz. 9.00 do szkoły. Od godz. 7.30 będzie okazja do spowiedzi. Zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z tego sakramentu, aby pojednanym z Bogiem rozpocząć kolejny ważny etap w życiu, a rodziców proszę, aby tego dopilnowali.

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Modlić się będziemy o nowe powołania i w intencji kapłanów. Przypada również I Piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się od godz. 16.00 i okazja do spowiedzi. Zapraszam dzieci i młodzież praktykujące I Piątki.

5. Spotkanie Koła Biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej.

6. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania w piątek o godz. 18.00.

7. Ministrantów i kandydatów zapraszam na zbiórkę w sobotę na godz. 11.00.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będzie spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św.

9. Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła.

10. We wtorek 04.09 minie rok jak w naszej parafii codziennie modlimy się na różańcu w int. naszej parafii i za nasze rodziny. Zapraszam nieustannie pół godziny przed każdą Mszą św. w tygodniu na tę jakże ważną modlitwę, a w środę nowenna do NMP Nieust. Pomocy, w piątek zaś Koronka do Bożego Miłosierdzia.

11. Mamy za sobą budowę ołtarza, ambony i chrzcielnicy. Poświęcenie tych rzeczy odbędzie się 28.10 podczas wizytacji ks. Bpa Grzegorza Kaszaka. Koszt całości budowy tych elementów wyniósł 16000 zł, do spłacenia pozostaje jeszcze 3000 zł. Plany na przyszłość: obrazy w kościele – św. Jan Paweł II i Faustyna – Brat Albert i Rafał Kalinowski – Maksymilian Kolbe i Jerzy Popiełuszko – Stanisław Kostka i Karolina Kózkówna. Mile widziani fundatorzy z upamiętnieniem imion i nazwisk dla potomnych. Na wiosnę kostka brukowa wokół kościoła.

12. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej w Piekarach Śl. Termin wyjazdu to sobota 22 września. Można się zapisywać w zakrystii lub kancelarii.

13. Zapowiedzi przedślubne: Marta Trybuś p. zam. w Jaworznie, par. NMP Nieust. Pomocy i Karol Zadworny k. zam w Wiesiółce par. tut. - zapowiedź I.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej parafii do wieczności śp. Bartłomieja Lorka l. 46 Wieczny odpoczynek...

15. Życzę wszystkim dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.
 
 
26.08.2018 r. – XXI Niedziela Zwykła – NMP Częstochowskiej
niedziela, 26 sierpnia 2018 12:04
1. . Dzisiaj Uroczystość NMP Częstochowskiej.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- w poniedziałek – wspomn. św. Moniki
- we wtorek – wspomn. św. Augustyna – Biskupa i Doktora Kościoła
- w środę – wspomn. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

3. Dożynki parafialne będziemy świętować na Mszy św. o godz. 10.30.
Zapraszam serdecznie na tę uroczystość
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali w przygotowanie dzisiejszej uroczystości: Panom Sołtysom, Kołu Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej z Wiesiółki oraz wszystkim przygotowującym wieniec dożynkowy, chleby i kosze z darami ziemi, przygotowującym Liturgię, ministrantom oraz panu Organiście.


4. Zapraszam na codzienny Różaniec w intencji naszej parafii, w środę nowenna do NMP Nieust. Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca września. O godz. 20.00 tradycyjnie odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. Przyjdźmy, by pomodlić się za naszą parafię, a szczególnie za dzieci i młodzież rozpoczynające nowy rok szkolny. Chorych naszej parafii odwiedzę z Komunią św. od godz. 7.00.

6. Każdego dnia przed Mszą św. istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Przypominam o tym, gdyż od spowiedzi wielkanocnej minęło już sporo czasu. Spowiedź jest wyrazem troski o prawe sumienie.

7. Przeprowadzona została ewidencja naszego cmentarza. Teraz każde miejsce na cmentarzu jest przyporządkowane do odpowiedniej kwatery i rzędu, dzięki czemu łatwiej będzie o identyfikacje przy załatwianiu jakichkolwiek spraw w kancelarii. Jest pewna ilość miejsc pośród grobów, które nie mają żadnego oznaczenia i nie wiadomo, czy to są miejsca zajęte przez jakąś rodzinę czy po prostu pominięte i wolne. Jeśli to możliwe to proszę rodziny tych nieoznaczonych grobów o kontakt z kancelarią parafialną.

8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej w Piekarach Śl. Termin wyjazdu to sobota 22 września. Można się zapisywać w zakrystii lub kancelarii.

9. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary na potrzeby naszej parafii.

10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych. Gościom i Parafianom życzę radosnej niedzieli i  błogosławieństwa Bożego na cały tydzień. A teraz nasza wspólna adoracja Pana Jezusa.
 
 
19.08.2018 r. – XX Niedziela Zwykła
niedziela, 19 sierpnia 2018 08:40
1. Dzisiaj XX Niedziela Zwykła.

2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła
- we wtorek wspomn. św. Piusa, papieża
- w środę – wspomn. NMP Królowej
- w piątek – świeto św. Bartłomieja, Apostoła

3. W niedzielę za tydzień 26.08 o godz. 10.30 odbędą się w naszej parafii uroczyste Dożynki. Serdecznie zapraszam Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną z Wiesiółki, dzieci i młodzież oraz wszystkich parafian, by dziękować Bogu za tegoroczne plony i chleb powszedni. Nasze dziękczynienie rozpoczniemy od wprowadzenia wieńców i darów ziemi do świątyni i uroczystego poświęcenia.

4. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych. Gościom i Parafianom życzę radosnej niedzieli i  błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.
 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12

Szukaj

STATYSTYKA

Odsłon : 155662
stat4u