Ogłoszenia Parafialne
17.09.2017 r. – XXIV Niedziela Zwykła
niedziela, 17 września 2017 09:43
 1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła.

2. W liturgii tego tygodnia:
- w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży
- w środę wspomn. św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy Męczenników z Korei
- w czwartek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
- w sobotę – wspomn. św. O. Pio Kapłana


3. Codzienny Różaniec w intencji naszej parafii rozpoczynamy o godz. 16.35, w środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. Spotkanie Koła Biblijnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej

5. Młodzież naszej parafii będzie miała okazję spotkać się w salce katechetycznej w piątek. Zapraszam na godz. 18.30

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas III, które w tym roku przystąpią do I Komunii św.

7. Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem jest w sobotę za tydzień 23 września. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu spod kościoła. Koszt wyjazdu 43 zł. Proszę dziś podać brakujące dane do ubezpieczenia. Gdyby ktoś z zapisanych zrezygnował, to proszę o taką informację, ponieważ są osoby chętne z listy rezerwowej.

8. Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła oraz inne potrzeby naszej parafii.

9. Dziękuję za dary i ofiary złożone dla dzieci rodzin poszkodowanych w wyniku nawałnic. Zebraliśmy 771 zł, 218 zeszytów, 70 kompletów pisaków i kredek oraz 20 kompletów farb. Wszystko to zostało wysłane pocztą w miniony wtorek

10. Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza małżeństwa i rodziny naszej diecezji do udziału w XXXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 23-24 września

11. Życzę wszystkim dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi

 
10.09.2017 r. – XXIII Niedziela Zwykła
wtorek, 12 września 2017 19:08
1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła

2. W liturgii tego tygodnia:
- w środę wspomn. św. Jana Chryzostoma – B-pa i Doktora Kościoła
- w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Św., z tej racji o godz. 16.30
                         zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w int. naszej parafii
- w piątek – wspomn.  NMP Bolesnej
- w sobotę – wspomn. św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa


3. Codzienny Różaniec w intencji naszej parafii rozpoczynamy o godz. 16.35, w środę po Mszy św. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym tygodniu przypada III Piątek, więc Koronka będzie połączona z Nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia

4. Spotkanie Koła Biblijnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej

5. Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem jest w sobotę 23 września. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu spod kościoła. Koszt wyjazdu 43 zł. Proszę podać w miarę możliwości brakujące dane do ubezpieczenia.
 

6. Dziękuję za ofiary złożone na sprzątanie kościoła oraz inne potrzeby kościoła.  Ofiarodawcy prosili o zachowanie anonimowości.

7. W związku z peregrynacją Figury M.B. Fatimskiej proszę aby ostatnia rodzina z danej ulicy przynosiła figurę do kościoła na Mszę św. o 17.00, a pierwsza rodzina z następnej ulicy w tym samym dniu zabierała figurę z kościoła. Proszę również o zachowanie porządku polegającego na tym, że Matka Boża odwiedza rodziny na jednej ulicy od początku do końca według życzenia mieszkańców, a następnie przechodzi na następną ulicę.

8. Życzę wszystkim dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi.

 
 
20.08.2017 r. – XX Niedziela Zwykła
sobota, 19 sierpnia 2017 15:02
1. W najbliższą sobotę 26.08 Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Po każdej Mszy św. wobec Najświętszego Sakramentu dokonamy aktu zawierzenia naszej Ojczyzny, parafii i nas samych Matce Bożej, naszej Królowej. To bardzo doniosły i ważny moment naszego życia religijnego, aby w tych dziwnych czasach, w jakich żyjemy, oddawać się w opiekę Maryi. Uszanujmy świąteczny charakter tego dnia.

2. Ponadto w liturgii tego tygodnia:
- we wtorek wspomnienie NMP Królowej
- w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła

3. Dożynki parafialne będziemy świętować za tydzień w niedzielę 27.08 na Mszy św. o 10.30. Serdecznie zapraszam Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną z Wiesiółki, dzieci i młodzież oraz wszystkich parafian, by dziękować Bogu za tegoroczne plony i chleb powszedni. Nasze dziękczynienie rozpoczniemy od wprowadzenia wieńcy i darów ziemi do świątyni i uroczystego poświęcenia. Podczas tej uroczystości dokonamy również poświęcenia nowo otrzymanego samochodu strażackiego z OSP Wiesiółka. Zapraszam serdecznie na tę uroczystości

4. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Miejsce to nieprzypadkowo zostało wybrane przede wszystkim ze względu na 100 rocznicę Objawień Fatimskich. Termin wyjazdu to sobota 23 września. Można się zapisywać w zakrystii lub kancelarii. Szczegóły co do kosztów i godziny wyjazdu podamy w późniejszym czasie.
5. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu  

Dziękuję również za ofiarę 20 zł złożoną przez p. Celinę Gielniak  z przeznaczeniem na sprzątanie kościoła. Nasza świątynia jest utrzymana w należytym porządku, ponieważ jest sprzątana w każdy piątek. Z tej racji ośmielam się prosić o ofiary jako wynagrodzenie dla pani sprzątającej, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

6. Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych jest podany telefon kontaktowy.

7. Komunikat w sprawie pomocy poszkodowanym wskutek nawałnic.

8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych. Gościom i Parafianom życzę radosnej niedzieli i  błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.
Poprawiony: sobota, 19 sierpnia 2017 17:00
 
13.08.2017 r. – XIX Niedziela Zwykła
sobota, 12 sierpnia 2017 22:59

1. W najbliższy wtorek 15.08 Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o godz. 8.30 i 10.30. Po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów z tegorocznych zbiorów. To bardzo stara i liturgicznie doniosła uroczystość, uszanujmy jej świąteczny charakter

2. Ponadto w liturgii tego tygodnia: - w poniedziałek wspomn. św. Maksymiliana Marii Kolbego - w czwartek św. Jacka, kapłana 

3. Dożynki parafialne będziemy świętować za dwa tygodnie w niedzielę 27.08 na Mszy św. o 10.30 Już teraz serdecznie zapraszam Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczą Straż Pożarną z Wiesiółki, dzieci i młodzież oraz wszystkich parafian, by dziękować Bogu za tegoroczne plony i chleb powszedni 

4. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu następującym osobom: Państwu Renacie i Arturowi Kamińskim i Zdzisławowi Kleszczowi. Zwracam się ponownie o pomoc w zbieraniu kamieni na cmentarzu, których jeszcze zostało dosyć sporo. Chcielibyśmy to zrobić w sobotę od godz. 9.00. Proszę o zrozumienie. 

5. Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych jest podany telefon kontaktowy. 

6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych. Gościom i Parafianom życzę radosnej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.

Poprawiony: sobota, 12 sierpnia 2017 23:02
 
06.08.2017 r. – XVIII Niedziela Zwykła Święto Przemienienia Pańskiego
niedziela, 06 sierpnia 2017 15:05
1. Dzisiaj Święto Przemienienia Pańskiego
2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
- we wtorek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w
                       Sosnowcu
- w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i
                   męczennicy, patronki Europy
- w czwartek – wspomn. św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
- w piątek – wspomn. św. Klary, dziewicy
3. W związku z rozpoczętymi pracami porządkowymi na cmentarzu mam prośbę aby jutro osoby chętne do pomocy przy zbieraniu skoszonej i zgrabionej trawy oraz kamieni, które odkryły się po koszeniu przyszły na cmentarz na godz. 9.00. Będę bardzo wdzięczny za każdy rodzaj pomocy. Cmentarz jest naszym wspólnym i ważnym dobrem
4. W środę 09.08 z Olkusza wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Od trzech lat w naszej diecezji jest możliwość uczestnictwa duchowego w pielgrzymce. Jakie owoce czekają na duchowego pielgrzyma? Chociaż nie idzie na pielgrzymkę uczestniczy w niej i korzysta ze wszystkich owoców pielgrzymowania. W imieniu pielgrzymów duchowych zanoszone są przed tron Matki Bożej intencje, które Duchowy pielgrzym składał przy dokonaniu zapisu. Ksiądz opiekun grupy duchowych pielgrzymów codziennie odprawia Mszę św. we wszystkich intencjach polecanych przez duchowych pątników. Jak zostać duchowym pielgrzymem? Należ zapisać się w parafii oraz podać intencję która zostanie złożona przed tronem Matki Bożej. Duchowe pielgrzymowanie trwa pięć dni; od 9 do 13 sierpnia. Pielgrzymi duchowi łączą się duchowo z pielgrzymami na trasie, korzystając z materiałów przygotowanych dla pielgrzyma. Są to konferencje, rozważania różańcowe, Eucharystia. Wyrusz na pielgrzymi szlak. Chociaż nie będziesz z pielgrzymami ciałem – możesz być z nimi duchem. Zapisy w parafiach.  Opiekunem duchowych pielgrzymów jest ks. Dariusz Nowak.  Gorąco zachęcamy.
5. Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych jest podany telefon kontaktowy.
6. Zapowiedzi przedślubne…
7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych. Gościom i Parafianom życzę radosnej niedzieli i  błogosławieństwa Bożego na cały tydzień. A teraz nasza wspólna adoracja Pana Jezusa

Poprawiony: niedziela, 06 sierpnia 2017 15:08
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Szukaj

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

STATYSTYKA

Odsłon : 139367
stat4u