Ogłoszenia Parafialne
17.03.2019 r. – II Niedziela Wielkiego Postu
niedziela, 17 marca 2019 16:42


1. Zakończyliśmy rekolekcje. Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z tego czasu. Dbajmy o stan łaski uświęcającej. Codziennie przed Mszą św. jest możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Pamiętajmy, aby przeżywać ten czas przygotowania do Wielkanocy pojednanymi z Bogiem i ludźmi.

2. We wtorek Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP. O godz. 17.00 będzie Msza św. w intencjach zbiorowych za wszystkich noszących imię Józef; za żyjących o błogosławieństwo, a za zmarłych o pokój wieczny. Intencje można zamawiać w zakrystii do wtorku

3. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.00, następnie różaniec w intencji parafii o 16.30, potem Msza św. i o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

4. Gorzkie Żale będą zawsze w niedzielę o godz. 15.45, a po nich Kazanie Pasyjne by mogli je wysłuchać przychodzący na Mszę św. o 16.00. Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszam do intensywnego i owocnego przeżywania pięknego czasu Wielkiego Postu.

5. Codzienny Różaniec w int. naszej parafii pół godziny przed Mszą św. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia

6. Próba scholii będzie w sobotę o godz. 15.00

7. Spotkanie Koła Biblijnego będzie w środę po Mszy św. wieczornej

8. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania rozpoczyna spotkanie w piątek od Drogi Krzyżowej o godz. 17.30

9. Zachęcam do podjęcia radykalnego postu w intencji powołań do naszego seminarium i wpisania swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, która w Wielki Czwartek zostanie złożona w duchowym darze od naszej parafii w sosnowieckiej katedrze. Lista znajduje się w przedsionku kościoła.

10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone szczególnie na inwestycje w naszej parafii, do których się przygotowujemy

11. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Dominikę Kleszcz lat 89 z ul. Kościuszki 72. Wieczny odpoczynek....

12. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych. Gościom i Parafianom życzę radosnej niedzieli i dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi na cały tydzień.  
 
10.03.2019 r. – I Niedziela Wielkiego Postu
niedziela, 10 marca 2019 19:54


1. Rozpoczęliśmy rekolekcje. Proszę, abyśmy w miarę możliwości zaplanowali sobie czas na uczestnictwo codziennie o 9.00 lub o 18.00. Dzieci mają swoje spotkania zawsze o godz. 10.30. Chcę zwrócić uwagę na wtorek jako dzień spowiedzi z udziałem kapłanów z dekanatu oraz Mszę św. z Namaszczeniem Chorych dla osób chorych i starszych o godz. 9.00 Ważnym momentem będzie zakończenie rekolekcji w środę o godz. 18.00 kiedy to dokonamy odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Podaje program szczegółowy: Poniedziałek – 11.03 08.30 – Różaniec w intencji rodzin całej parafii 09.00 – Msza św. z nauką ogólną 10.30 – Spotkanie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej 17.30 – Różaniec w intencji rodzin całej parafii 18.00 – Msza św. z nauką ogólną Wtorek – 12.03 08.30 – Spowiedź dla wszystkich 09.00 – Msza św. z nauką ogólną i Sakramentem Namaszczenia Chorych 10.00 – Spowiedź dla dzieci klas IV-VIII i innych osób 10.30 – Spotkanie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej 17.30 – Spowiedź dla wszystkich 18.00 – Msza św. z nauką ogólną Środa – 13.03 08.30 – Różaniec w intencji rodzin całej parafii 09.00 – Msza św. z nauką ogólną 10.30 – Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej 17.30 – Różaniec w intencji rodzin całej parafii i Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy 18.00 – Msza św. z nauką ogólną i odnowieniem Przyrzeczeń Małżeńskich – zakończenie rekolekcji

2. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.00, następnie różaniec w intencji parafii o 16.30, potem Msza św. i o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

3. Gorzkie Żale będą zawsze w niedzielę o godz. 15.45, a po nich Kazanie Pasyjne by mogli je wysłuchać przychodzący na Mszę św. o 16.00. Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszam do intensywnego i owocnego przeżywania pięknego czasu Wielkiego Postu.

4. Codzienny Różaniec w int. naszej parafii pół godziny przed Mszą św. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia

5. Próba scholii będzie w sobotę o godz. 15.00

6. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania rozpoczyna spotkanie w piątek od Drogi Krzyżowej o godz. 17.30

7. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze. Odpowiednia lista znajduje się w przedsionku kościoła.

8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych. Gościom i Parafianom życzę radosnej niedzieli i dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi na cały tydzień.  
 
03.03.2019 r. – VIII Niedziela Zwykła
niedziela, 03 marca 2019 13:43


1. W Liturgii tego tygodnia: - w poniedziałek – święto św. Kazimierza, Królewicza

2. W środę zwaną Popielcową rozpoczynamy Wielki Post, czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Popielec Msze św. z posypaniem głów popiołem będą o godz. 8.00 i 18.00 (godzinę później niż zwykle aby mogły uczestniczyć w niej osoby dojeżdżające z pracy lub szkoły). W tym dniu post ścisły tzn. jeden posiłek do syta i dwa mniejsze obowiązuje osoby od 14-60 roku życia

3. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.00, następnie różaniec w intencji parafii o 16.30, potem Msza św. i o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

4. Gorzkie Żale będą zawsze w niedzielę o godz. 15.45, a po nich Kazanie Pasyjne by mogli je wysłuchać przychodzący na Mszę św. o 16.00. Zapraszam do intensywnego i owocnego przeżycia pięknego czasu Wielkiego Postu.

5. W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ ROZPOCZYNAMY W NASZEJ PARAFII REKOLEKCJE WIELKOPSTNE

6. Codzienny Różaniec w int. naszej parafii pół godziny przed Mszą św. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia

7. Próba scholii będzie w sobotę o godz. 15.00

8. Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania rozpoczyna spotkanie w piątek od Drogi Krzyżowej o godz. 17.30

9. Mimo, że do wakacji jeszcze sporo czasu to pragnę poinformować, że w tym roku wyjazd na wypoczynek dla dzieci i młodzieży do Zakopanego i w Tatry jest planowany w terminie od 08-18 lipca. Planowane jest również stworzenie grupy pielgrzymkowej z naszego dekanatu w Pielgrzymce naszej diecezji na Jasną Górę. Termin pielgrzymki to 09-13 sierpnia. Do tych tematów będziemy jeszcze niejednokrotnie wracać.

10. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Słowa, które Jezus skierował do apostołów, świadczą o tym, że Dobry Pasterz zawsze troszczy się o swoje owce. Robi wszystko, aby „miały życie i miały je w obfitości” (J 10, 10). Jednocześnie zachęca nas do nieustannej prośby o tych, którzy będą kontynuować Jego misję, aby Ewangelia była głoszona ludziom wszystkich czasów. Zbliżający się okres czterdziestu dni Wielkiego Postu niech będzie, w każdej wspólnocie parafialnej naszej diecezji, czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium, pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo”. Prosimy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Zachęcamy do wpisania już dzisiaj swojego imienia i nazwiska oraz wybranej daty na przygotowanej liście, którą Ksiądz Proboszcz w Wielki Czwartek złoży w duchowym darze od parafii w sosnowieckiej katedrze.

11. W dniach od 3 do 9 marca br. będziemy obchodzić 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Będzie to tydzień ekspiacji za grzechy pijaństwa poświęcony szczególnie ludziom młodym. Włączymy tę intencję w codzienny Różaniec

12. W najbliższym czasie mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Iga Gaweł p. zam w par. Wysoka i Marek Paczuski k. z par. św. Trójcy w Rozbitym Kamieniu. Zapowiedź II

13. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych. Gościom i Parafianom życzę radosnej niedzieli i dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi na cały tydzień.  
 
24.02.2019 r. – VII Niedziela Zwykła
poniedziałek, 25 lutego 2019 05:38


1. W liturgii tego tygodnia przypada I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie codziennie przed Mszą św. a w piątek od godz. 16.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania przystąpi do spowiedzi od godz. 17.30, a następnie będzie miała dalszy ciąg spotkania.

2. W I Sobotę miesiąca od godz. 7.00 odwiedzę chorych z Komunią św.

3. Codzienny Różaniec w int. naszej parafii pół godziny przed Mszą św. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia

4. Spotkanie Koła Biblijnego będzie w środę po Mszy św.

5. Próba scholii będzie w sobotę o godz. 15.00

6. Mimo, że do wakacji jeszcze sporo czasu to pragnę poinformować, że w tym roku wyjazd na wypoczynek dla dzieci i młodzieży do Zakopanego i w Tatry jest planowany w terminie od 08-18 lipca. Planowane jest również stworzenie grupy pielgrzymkowej z naszego dekanatu w Pielgrzymce naszej diecezji na Jasną Górę. Termin pielgrzymki to 09-13 sierpnia. Do tych tematów będziemy jeszcze niejednokrotnie wracać.

7. Komunikat Ks. Biskupa dotyczący działalności Caritas naszej diecezji

8. Za dwa tygodnie 10 marca rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne dla całej parafii

9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych. Gościom i Parafianom życzę radosnej niedzieli i dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi na cały tydzień.  
 
17.02.2019 r. – VI Niedziela Zwykła
niedziela, 17 lutego 2019 11:49


1. W liturgii tego tygodnia: - w piątek – święto Katedry Św. Piotra Apostoła - w sobotę – wspomnienie św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika

2. Codzienny Różaniec w int. naszej parafii pół godziny przed Mszą św. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia

3. Spotkanie Koła Biblijnego będzie w środę po Mszy św.

4. Próba scholii będzie w sobotę o godz. 15.00

5. W najbliższą niedzielę, tj 24 lutego będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego - Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na projekt Adopcji Miłości, gdzie celem jest wsparcie najuboższych dzieci, z krajów Trzeciego Świata, w ich edukacji.

6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone szczególnie na potrzeby naszej parafii.

7. Ogłoszenie grzecznościowe z UM w Łazach

8. W przedsionku znajdują się ulotki Caritas Diecezji Sosnowieckiej z prośbą o przekazanie 1% w ramach rozliczenia za rok 2018

9. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Lidię Szkleniarz l. 66 zam. w Wiesiółce ul. Pobożnego 29. Wieczny odpoczynek....

10. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych. Gościom i Parafianom życzę radosnej niedzieli i dobrego nowego tygodnia. Niech nam Bóg błogosławi na cały tydzień.  
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 17

Szukaj

STATYSTYKA

Odsłon : 167801
stat4u