Aktualności
Poświęcenie Kapliczki na Wiesiółce
niedziela, 18 lipca 2010 16:45

O godzinie 18.00 w dniu 17.07.2010r. przy odnowionej kapliczce na Wiesiółce odbyła się Msza Święta na której została ona poświęcona. Na mszy było wiele osób oraz Straż Pożarna. Głównym inicjatorem prac prac nad Kapliczką oraz terenem wokół niej był Pan Edward Zadworny.

 
Poprawiony: poniedziałek, 19 lipca 2010 20:56
 
Boże Ciało
czwartek, 03 czerwca 2010 14:22

    Msza św. o godzinie 10.30 była połączona z procesją do 4 ołtarzy.

Ołtarze na drodze procesji były przed posesją Państwa Detko, przy kapliczce na Wiesiółce, przy posesji Państwa Pękalskich i przed krzyżem na Wysoce. W procesji brali udział strażacy niosący baldachim i sztandary wraz z innymi panami, panie niosące różaniec, dzieci pierwszo komunijne z tego i poprzedniego roku - dziewczynki sypały kwiaty, lektorzy ministranci oraz sami parafianie.

Poprawiony: sobota, 05 czerwca 2010 08:46
 
Zmarł ks.Stanisław Wojtuszkiewicz
sobota, 05 czerwca 2010 09:05

W dniu 3 czerwca 2010r. o godzinie 10.15 w szpitalu w Lublinie zmarł ksiądz Stanisław Wojtuszkiewicz. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie.

Od 11 sierpnia 1980 roku. do 9 kwietnia 1985 roku był administratorem naszej parafii a od 10 kwietnia 1985 roku pełnił funkcję proboszcza aż do 27 maja 1991r.

Zostanie pochowany na cmentarzu w Urzędowie (diec. lubelska) obok rodziców.

 


Ksiądz Kanonik Stanisław Wojciech Wojtuszkiewicz urodził się 30 stycznia 1937 r. w miejscowości Urzędów. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Kraśniku Fabrycznym i zdał maturę w 1957 roku. W latach od 1957 do 1965 odbył i ukończył studia filozoficzno – teologiczne, z przygotowaniem pedagogicznym w Wyższym Seminarium Duchownym w Lublinie (1957 - 1958) i w Częstochowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie (1958 - 1965). 4 kwietnia 1965 roku przyjął święcenia diakonatu w Częstochowie. 20 czerwca 1965 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Stefana Bareły w Bazylice Katedralnej w Częstochowie.

Od czasu przyjęcia święceń pracował jako katecheta w szkołach i w katechezie przy parafiach.

Po świeceniach kapłańskich był na praktyce duszpasterskiej w parafii Danków (od 7 lipca 1965 do 29 sierpnia 1966). Następnie pracował jako wikariusz w parafiach:

Chełmno (od 30 sierpnia 1966 – do 21 czerwca 1968),
Matki Bożej Królowej Polski w Zawierciu (od 22 czerwca 1968 – do 13 grudnia 1971),
Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej (od 14 grudnia 1971 – do 18 sierpnia 1976),
św. Wojciecha w Częstochowie (od 19 sierpnia 1976 – do 24 czerwca 1979),
Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu (od 25 czerwca 1979 – do 10 sierpnia 1980).

Od 11 sierpnia 1980 do 9 kwietnia 1985 był administratorem parafii Najśw. Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Wysokiej, a następnie jej proboszczem od 10 kwietnia 1985 do 27 maja 1991 r.

Od 28 maja 1991 r. był proboszczem parafii św. Katarzyny w Będzinie - Grodźcu.

Bp Adam Śmigielski odznaczył ks. Stanisława Wojtuszkiewicza tytułem kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej św. Wojciecha w Jaworznie 23 grudnia 1998 r.

Z dniem 30 czerwca 2009 r. ks. Stanisław Wojtuszkiewicz przeszedł na emeryturę.

Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie w szpitalu w Lublinie 3 czerwca (Boże Ciało) o godz. 10.15. Zgodnie ze swoją wolą wyrażoną w testamencie zostanie pochowany na cmentarzu w Urzędowie (diec. lubelska) obok rodziców.

Ksiądz Kanonik Stanisław Wojciech Wojtuszkiewicz urodził się 30 stycznia 1937 r. w miejscowości Urzędów. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Kraśniku Fabrycznym i zdał maturę w 1957 roku. W latach od 1957 do 1965 odbył i ukończył studia filozoficzno – teologiczne, z przygotowaniem pedagogicznym w Wyższym Seminarium Duchownym w Lublinie (1957 - 1958) i w Częstochowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie (1958 - 1965). 4 kwietnia 1965 roku przyjął święcenia diakonatu w Częstochowie. 20 czerwca 1965 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Stefana Bareły w Bazylice Katedralnej w Częstochowie.

Od czasu przyjęcia święceń pracował jako katecheta w szkołach i w katechezie przy parafiach.

Po świeceniach kapłańskich był na praktyce duszpasterskiej w parafii Danków (od 7 lipca 1965 do 29 sierpnia 1966). Następnie pracował jako wikariusz w parafiach:

Chełmno (od 30 sierpnia 1966 – do 21 czerwca 1968),
Matki Bożej Królowej Polski w Zawierciu (od 22 czerwca 1968 –  do 13 grudnia 1971),
Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej (od 14 grudnia 1971 – do 18 sierpnia 1976),
św. Wojciecha w Częstochowie (od 19 sierpnia 1976 – do 24 czerwca 1979),
Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu (od 25 czerwca 1979 – do 10 sierpnia 1980).

Poprawiony: środa, 16 czerwca 2010 17:27
 
Odpust w Parafii, "Zesłanie Ducha Świętego"
niedziela, 23 maja 2010 15:25

    Uroczysta Msza Odpustowa którą poprowadził zaproszony z pobliskiej parafii ks. Jan Kierat miała charakter uroczysty.Jej przebieg zaszczycili swoim przybyciem księża z naszego dekanatu. Na mszy stawili się także strażacy z OSP Wiesiółka, Koło Róż Różańcowych. Przeszła też procesją a w niej dzieci komunijne rzucające kwiaty, mężczyźni niosący peletron oraz chorągwie, Panie z Koła Różańcowego niosące różaniec, księża, lektorzy, ministranci i sami parafianie.

Poprawiony: środa, 02 czerwca 2010 20:24
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 następna > ostatnia >>

Strona 37 z 39

Szukaj

ONLINE

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

STATYSTYKA

Odsłon : 143750
stat4u